Türkiye Otomobiline Kavuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Gebze’de ‘Bilişim Vadisi’nin resmi açılış töreninde Yerli Otomobil'in tanıtımı yapılıyor.

Türkiye Otomobiline Kavuşuyor

Türkiye Otomobiline Kavuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Gebze’de ‘Bilişim Vadisi’nin resmi açılış töreninde Yerli Otomobil'in tanıtımı yapılıyor.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Gürcan Karakaş, Gebze'de "Bilişim Vadisi"nin resmi açılış töreni ile yerli otomobilin tanıtıldığı "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması" programında sunum yaptı.

15 yıl içinde 5 model üreteceklerini söyleyen Karakaş, "Bataryası biz ürettik, tek şarjla 500 kilometre mesafe katedecek." dedi. Gürcan Karakaş, söz konusu açıklamasında, üretilecek 5 farklı modeli de paylaştı.

2030 yılına kadar üretilmesi planlanan 5 farklı model şöyledir:

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş: "Neden SUV seçtik? Dünyanın en büyük segmenti. Kullanıcılar tarafından en çok arzulanan araç tipi. Bir marka oluşturmak için en uygun otomobil segmenti" diye konuştu.

Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde organize edilen "Yeniliğe Yolculuk Buluşması" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımının yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, TOBB başkan ve yardımcıları, TOGG hissedarları, otomotiv endüstrisi, otomotiv tedarik sanayisi, iş dünyasının temsilcileri, medya temsilcileri ile TOGG çalışanları ve yakınlarının katıldığı 2 bin kişilik bir davetli topluluğuyla gerçekleşiyor.

Yerel basının yoğunlukla katılım gösterdiği etkinlik alanında davetliler de büyük kalabalıklar oluşturdu.
Türkiye'nin ilk yerli otomobili Devrim'in yanı sıra Türkiye'nin Otomobili'ne ait modüler ve elektrik güç ünitesi de tören alanında yer alıyor.
TOGG bünyesindeki yetkililer, katılımcıları otomobilin bazı özellikleri hakkında bilgi sahibi ederken, fuaye alanında otomobile ait simülatör ile katılımcılara sürüş deneyimi şansı da tanındı.

TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ'NİN DİĞER ÖZELLİKLERİ

  • Türkiye'nin Otomobili, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşabiliyor. 
  • Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak
  • otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabiliyor.
  • Gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan otomobil, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabiliyor.

  • Euro NCAP 5 yıldız seviyesine uyumlu, platforma entegre edilmiş batarya ile yüksek çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak.
  • Araç menziline yüzde 20'ye kadar katkı sağlayan geri kazanımlı frenleme de otomobilin önemli özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.

Son Dakika Otomobil Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR