Türkiye, Hint Düğünlerinden Servet Kazanıyor

Türkiye Hint düğünlerinin merkezi olmaya devam ediyor. Tahminlere göre 2-3 yıl içinde Türkiye'nin bu pazardan aldığı para 300 milyon doları bulacak.

Türkiye, Hint Düğünlerinden Servet Kazanıyor

Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu (International MICE&Wedding Forum-IMWF2019) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy, 2-3 sene içinde Türkiye'nin Hint düğünlerinden aldığı pazar payını artırarak, bu alandaki ciroyu 300 milyon dolara taşımak istediklerini ifade etti.

"BU YIL 20 BÜYÜK HİNT DÜĞÜNÜ DÜZENLEMEYİ PLANLIYORUZ"

Ersoy, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin özellikle son senelerde Hint düğünleri için gözde ülke olduğunu söyleyerek, 11 günde 4 büyük Hint düğünü yaptıklarını aktardı. Binlerce çalışan, binlerce misafir, onlarca uçakla müthiş bir organizasyon yaptıklarını söyleyen Ersoy, bu sene 20 büyük Hint düğünü yapmayı planladıklarını söyledi.

"PAZAR PAYINI 300 MİLYON DOLARA TAŞIMAK İSTİYORUZ"

Türkiye'nin turizm alanında cazip bir ülke olduğuna dikkat çeken Ersoy, "2-3 sene içinde Türkiye'nin Hint düğünlerinden aldığı pazar payını büyüterek, ciroyu 100 ila 300 milyon dolara taşımak istiyoruz. Bu hakikaten müthiş bir rakam. Kolay değil fakat başaracağız. Bugünkü rakamların 7-8 katından bahsediyoruz" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR