Rakka' nın etrafı şiddet yanlısı terör grubu DEAŞ’ tan bir başka eli kanlı terör grubu  PKK’ ya devredilmesinden sonra buradaki teröristler "Afrin'e" sevk ediliyor. Bölücü terör örgütü PKK' nın uzantısı oklan terör grubu PYD üyelerine uzun bir zamandır Suriye' nin kuzey bölgesinde yardım eden "komünist" örgütler ABD istihbarat birimi CIA’ nın acil kodu ile Afrin’ne geçiyor.

Listenin baş terör grubu olan DHKP-C ve MLKP, Türkiye’ ye karşı Pentagon ile bölücü terör örgütü PKK’ nın safında birleşen bu hain gruğlar, Afrin sevkiyatına hız verdi. Kendilerini "DHKP-C Özel Kuvveti" veyahut  "Acilciler Özel Kuvveti" olarak ifade eden bölücü grupları, hem Afrin’ i muhaliflerden korumak hem de sözde el- Kaide tehlikesine karşı İdlib’e saldırmak için Pentagon’ dan talimat gelmesini bekliyor. 

ANKARA İLE MOSKOVA ORTAKLIĞI ABD'Yİ KORKUTTU

Teröre koridor yapma planını canlı tutan ABD, Reis-i Cumhur Erdoğan’ ın "Fırat Kalkanı ile soktuğumuz hançeri genişleteceğiz" beyanından sonra İdlib' e saldırı hazırlıklarına ağırık kazandırdı. Son bir hafta içinde İdlib çevresinde ABD uçak ve insansız hava araçları ile sürekli istihbarat topluyor.