22 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 17.78°
  • Izmir 24°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6644
Euro6,3523
Altın259,40

Türkiye, Başkonsolosluğun Aranması İçin Suudi Arabistan'dan İzin İstedi!

Türkiye'den kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı için yeni hamle. Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nun aranması için izin istendi.

Türkiye, Başkonsolosluğun Aranması İçin Suudi Arabistan'dan İzin İstedi!

Türkiye, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı için Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğu'nda arama izni istedi. İstek ikinci defa Dışişleri Bakanlığı'na davet edilen Suudi Arabistan Büyükelçisi Walid Bin Abdul Karim El Khereiji'ye bildirildi.

ERDOĞAN "İŞİN TAKİBİNDEYİM" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesele ile alakalı dün gerçekleştirdiği açıklamada, "Beklentim halen iyi niyetli, inşallah istemediğimiz bir durumla karşı karşıya olmayız. Nişanlısının bu dönem içindeki beklentisi o da ayrı bir mesele. Fakat ben inanıyorum ki bu dünyada, özellikle bizim ülkemizi kastediyorum, bu tarz bir olayın olması konusunda özgürlüklerin takipçisi olanlar, düşünce özgürlüğünden taraf olanlar bu işin ardını bırakmayacaklardır. Bunun peşini bırakmamak suretiyle de bunun takipçisi olacaklardır. Ben de Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı olarak bu işin peşindeyim, kovalıyorum. Buradan çıkacak netice neyse onu da dünyaya da bizler açıklayacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri