‘Türkiye Artık Bir Dakika Bile Bekleyemez.'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Fırat'ın doğusuna yapılması planlanan operasyonla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi.

‘Türkiye Artık Bir Dakika Bile Bekleyemez.'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Fırat'ın doğusuna yapılması planlanan operasyonla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi.

Fahrettin Altun'un dünya gündemine aktardığı İngilizce mesajı tam olarak şöyledir:

"Türkiye’nin niyeti açık ve net: Sınırımızdaki terör koridorunu ortadan kaldırmak. Kürt halkının düşmanı olan PKK ile savaşmak. DEAŞ ile mücadele etmek ve yeniden güçlenmesini önlemek."

"Suriye’nin PKK işgaline değil yerel bir yönetime ihtiyacı var. PKK’nın kontrolü altında aldığı bölgelerde etnik temizlik yaptığı ve her türlü muhalefeti -özellikle de Kürt demokratları- ortadan kaldırdığı pek çok uluslararası insan hakları kuruluşu tarafından da kabul edilmektedir."

‘TÜRKİYE TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA SABIRLI VE UYUMLUYDU’

"SDG/YPG/PKK’nın bölgede DEAŞ’la mücadele konusunda Türkiye’den daha güvenilir olduğunu düşünenler için kısa bir hatırlatma yapmakta fayda var. SDG/YPG/PKK, Trump’ın askerlerini çekme kararının ardından 3.200 DEAŞ’lı mahkumu serbest bırakmayı görüşmüştü. Türkiye şimdiye kadar Suriye’de terörle mücadele konusunda çok sabırlı ve müttefiklerle uyumlu şekilde hareket etti. Ancak, Türkiye artık bir dakika bile bekleyemez. Türklerin, Kürtlerin ve Arapların hayatları tehlikededir."

"PKK’dan kurtarılan bölgelerde, teröristlerin işgali yerine Türkiye tarafından sağlanan hizmetler olacak. Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonları, Türkiye’nin tüm Suriyeliler için yönetim ve güvenlik açısından iyi bir örnek teşkil ettiğini göstermiştir."


Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR