Türk Yıldızları Trabzon'un Maçka ilçesinde şehit düşen Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik adına gösteri uçuşu düzenledi. Türk Hava Kuvvetleri' ne bağlı Türk Yıldızları, Trabzon' un Maçka ilçesi kırsalında bölücü faaliyet gösteren terör örgütü mensupları ile yaşanan sıcak temas esnasında şehit düşen 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik anısına gösteri uçuşu düzenlendi.

7 JET GÖSTERİ DÜZENLEDİ! İZLEYENLER ÇOK BEĞENDİ

Ortahisar Belediyesi tarafından organizasyonu yapılan uçuş gösterisinde, 7 jetten oluşan Türk Yıldızları, Toklu Mahallesi ile Ayasofya Camisi arasındaki kalan alanda uçuş gösterisi düzenledi. Türk Yıldızları' nın yapmış olduğu gösteri sahil boyunca toplanan vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi.

HAVA PİLOTU BİNBAŞI: "RUHLARI ŞAD OLSUN" AÇIKLAMASINDA BULUNDU

Yapılan uçuş gösterisinin ardından, Hava Pilot Binbaşı Osman Yağcı telsizden yapmış olduğu beyan ile, "Uçuşumuzu Maçka şehitlerimize adıyoruz. Ruhları şad olsun." yorumunda bulundu. Vatandaşların yoğun alaka gösterdiği Türk Yıldızları' nın gösterisi, Hava Pilotu Binbaşı Osman Yağcı' nın alçak mesafe uçuş ile halkı selamladıktan sonra bitti.