Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından teröre dair açıklama yapıldı.

"Son senelerin en büyük zayiatıyla karşılaşan PKK, son zamanlarda oldukça zor vaziyete gelmiştir. " şeklinde açıklamada bulundu.
Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan haftalık bilgi verme metninde, Türkiye sınırları dâhilinde bölücü terör örgütü PKK’nın varlığına son vermek adına devam ettirilen operasyonlar ve Fırat Kalkanı Operasyonu alanında emniyetin tesis edilmesi, ayrıca terör sebebiyle evlerini terk eden bölgede yaşayan vatandaşların yaşadıkları yerlere geri dönmeleri hususundaki yardım çerçevesindeki faaliyetlere dair bilgilendirmeye yönelik açıklama yapıldı.

SINIRDAN KAÇAK GEÇİŞLER SON BULDU

Terör örgütünün en mühim ekonomik kaynaklarından birisini oluşturan uyuşturucu üretimi, ticareti ve kaçakçılık ile savaşa karşı yürütülen harekâtlar ve hudut sınırında gösterilen önlemler neticesinde 459 bin 953 kök kenevir, 113 kilogram uyuşturucu, bin 607 kilogram toz ve bin 291 kilogram kubar esrar ile 92 bin 110 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Tesiri yüksek sınır kontrolü ve denetimlerin neticesinde hudutlardan illegal yöntemler vesilesiyle geçmeyi deneyen 5 bin 617 kişi ele geçirildi.

Son bir haftadaki harekâtlarda ise 7 asker şehit oldu, 19 asker ise operasyonlar neticesinde yara aldı.