Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Ekim Ayında Hainlere Büyük Darbe

Türk Silahlı Kuvvetleri hain terör örgütüne göz açtırmamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimat ile kış yapılanmasına hazırlanan terör örgütüne Ekim Ayında da büyük darbe vuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Ekim Ayında Hainlere Büyük Darbe

TSK'nın ekim ayında terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarında 120 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK'nın yürütülen iç güvenlik operasyonları çerçevesinde ekim ayı içerisinde; kırsal alanda 8’i büyük, 43’ü orta çaplı olmak üzere 10 bin 230 kırsal operasyon, şehirlerde 1539 operasyon yapıldı.

'ÜST DÜZEY VATAN HAİNLERİ ÖLDÜRÜLDÜ'

Bakanlığın terörden aranlar listesinde kırmızı kategoriden “Özgür” kod adlı TKP’li terörist Ali Kemal Yıldız Tunceli’de ölü ele geçirildi. Yine kırmızı kategorideki ”Amaro doktor” kod adlı PKK’lı terörist Müzeyyen Aydınlı Diyarbakır’da ölü ele geçirildi.

Mavi kategorideki “Dilşer” kod adlı PKK’nın sözde Amanos sorumlusu Hüseyin Acar Hatay’da ölü ele geçirildi.

Turuncu kategoride ise Asmin kod adlı TKP/ML terör örgütü üyesi Gökçe Kurban, “İhsan Nuri” kod adlı PKK’nın sözde Cudi takım sorumlusu Mehmet Nuri Husidur, “Azad Çele” kod adlı PKK’lı terörist Murteza Korkmaz ölü ele geçirildi.

Gri kategoride de PKK’lı teröristler Mehmet Gültekin, Yoldaş Selim Çelik, İsmail Erbay, Ferdi Fidan’ın aralarında olduğu 120 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerden 92’si PKK/KCK, 24’ü DEAŞ, 4’ü sol terör örgütlerine mensuptu.

'TERÖRE YARDIM YATAKLIK EDENLER PAÇAYI SIYIRAMADI'

Terör örgütlerine yardım/yataklık yaptığı ve örgütlerle irtibatlı olduğu değerlendirilen 2 bin 700 şüpheli gözaltına alındı. 422’si tutuklandı.

Ekim ayında yapılan operasyonlarda 96 sığınak-barınak kullanılamaz hale getirildi. 136 silah, 50 mayın/eyp, 99 el bombası, 350 kg patlayıcı madde, 17 bin 550 adet muhtelif mühimmat ele geçirildi.

'TEMMUZ'DAN BERİ OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR'

13 Temmuz itibarı ile başlatılan “Yıldırım Operasyonları” ise ekim ayında da 14 ayrı bölgede 18 bin personel ile sürdü. Bugüne kadar 139 terörist etkisiz hale getirildi, 74 işbirlikçi yakalandı. 239 mağara/sığınak imha edildi. 151’i ağır ve uzun namlulu olmak üzere 165 silah, 114 eyp, 335 kg patlayıcı madde, 38 milyon 8 bin 210 kök kenevir ve 10 kg eroin ile çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR