24 Ağustos 2019
  • Istanbul 31.11°
  • Ankara 33°
  • Izmir 39°
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 19:58
Yatsı 21:25
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın282,95

Türk Kızılay, Kırgızistan'da 4 Bin Aileye Kurban Etini Ulaştıracak

Kırgızistan'da vekaleten kurban kesimi yapan Türk Kızılay'ın, Kurban Bayramı olması münasebetiyle Kırgızistan'da yoksul 4 bin aileye kurban eti ulaştıracağı açıklandı.

Türk Kızılay, Kırgızistan'da 4 Bin Aileye Kurban Etini Ulaştıracak

Türk Kızılay, Kırgızistan'da 4 Bin Aileye Kurban Etini Ulaştıracak

Türk Kızılay, Kurban Bayramı vesilesiyle Kırgızistan'da ihtiyaç sahibi 4 bin aileye kurban eti ulaştıracak. 

Kırgızistan'da kurban etinin kesim ve dağıtımından sorumlu Türk Kızılay Ekip Başkanı Tolga Uçaner, yaptığı açıklamada, Türkiye'den yapılan bağışları dağıtmak üzere Kırgızistan'a geldiklerini belirterek, bu yıl Kırgızistan'da 100 büyükbaş hayvanın etini, 5'er kilo olmak üzere ihtiyaç sahibi 4 bin aileye ulaştıracaklarını kaydetti.

Uçaner, Türk Kızılay'ın dünyada kurban eti dağıtımını "Kurban'ın Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla sürdüreceğini söyledi.

Kurban eti dağıtımının, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliği ile Kırgız Kızılayı'nın iş birliğinde gerçekleştirileceğini ifade eden Uçaner, kendisine eşlik eden Türk Kızılay görevlisi Ahmet Erbil ile birlikte alınan kurbanlıkları veteriner hekimlere kontrol ettirdiklerini, kurban kesimi ve dağıtımı ile ilgili tüm süreçlerin kayıt altına alınacağını aktardı.

Uçaner, etlerin, başkent Bişkek yakınlarındaki modern bir kesimhanede din görevlilerinin eşliğinde İslami usullere göre kesileceğini belirterek, "Bayramın birinci ve ikinci gününde, Kırgızistan'ın Çuy, Issık Göl, Narın ve Talas bölgelerinde yetimhane, huzurevi, ağır hastaların kaldığı kurumlarda ve ihtiyaç sahibi sofralarda kurban bereketini yaşatacağız." ifadelerini kullandı.

Kurban etini, Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği'nin iş birliğinde, ülkedeki Ahıska Türkleri'nin yoğun yaşadığı köylere de ulaştıracaklarını aktaran Uçaner, Türk Kızılay'a bağışta bulunan hayırseverlere şükranlarını sundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri