Türk Hava Yolları'nın (THY) parasal olarak zor günler yaşayan İtalyan havayolu şirketi Alitalia şirketine talip şirketler arasında yer aldığı belirtiliyor.

İtalyan’ın en çok satan gazetelerinden Il Messaggero gazetesinin haberine göre, Alitalia hava yolu şirketini almak isteyen 50’nin üzerinde şirket olduğunu vurgulayan gazete bu şirketlerden birinin de Türk Hava Yolları olduğunu vurguladı.

Il Messaggero gazetesinin haberine göre,Alitalia ile ilgilenen şirketlerden hepsi şirketin tümünü satın almakla ilgilenmezken; sadece havayolu şirketinin bazı varlıklarına ilgi gösteriyor.

İtalya'nın parasal olarak zor durumda olan havayolu şirketi Alitalia'yı satışı ile görevlendirilen yetkililer, Salı günü yaptıkları duyuruda 32 şirketin Alitalia ile ilgilendiklerini yazılı olarak basına ilettiklerini duyurdu.

İtalyan yetkili Stefano Paleari Salı günü yaptığı açıklamada, "32 tane niyet beyanı aldık, değerlendirmek için çaba harcıyoruz " dedi.

TÜRK HAVA YOLLARI’NDAN İDDİALARA YALANLAMA GELDİ

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği bir basın duyurusu yayınladı. Açıklamada Türk Hava Yolları´nın İtalyan Alitalia Havayolları şirketinin satışıyla ilgilendiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtildi.Ve THY'nin böyle bir girişimi olması durumunda basın ile paylaşılacağı vurgulandı.