Sevindirici haberin adresi Adana! Türk doktorları umut olmaya devam ediyor. Bu kez bir üniversite öğrencisinin hayatını kurtaran doktorlar, yeni yöntemleriyle çok konuşulacaklar... İşte o haberin detayları...

Üniversite öğrencisi Mehmet Aykut'un kanserli bacağı, Türk doktorunun uyguladığı yeni bir yöntemle kesilmekten kurtarıldı. Adana'da bi hastanede görevli olan Prof. Dr. Ahmet Kapukaya, Üniversite 2. sınıf öğrencisi Mehmet Aykut'un uyluk kemiğinde 20 santimlik kanserli kesit olduğunu belirledi. Bu kemiği uygun biçimde genç öğrencisinin vücudundan alan Prof. Dr. Ahmet Kapukaya, otoklavize denilen ısı içine atarak kanserli olan hücreleri tamamen yok etme yöntemini uyguladı. Ardından kemiği özel bir işlemden geçirip hastaya nakil işlemlerini yaptı. Gemç öğrenci Mehmet Aykut operasyondan 2 gün sonra yürümeye başladı. Kesin sonuç elde etmek için 2 sene hastayı takip edeceklerini ifade eden Prof. Dr. Ahmet Kapukaya, "Operasyon başarılı geçti ancak tıp literatürüne girmesi için daha fazla hastaya uygulamamız gerekiyor. Bu büyük bir operasyon. Sadece kemiğe değil damarları da içine alan bir tümördü. Damarları da değiştirerek hastamızın bacağını kurtardık" açıklamasını yaptı.

2. sınıf öğrencisi Mehmet Aykut ise, yaşadıklarını şu sözlerle ifade etti: ''Bacağım kesilecek diye çok korktum. Ahmet hocam 'bana güven' dedi. Ben de hocama güvendim. Şu an çok iyiyim. 6 gün önce ameliyat oldum şimdi ise rahatlıkla yürüyebiliyorum. Böyle bir ameliyat için yüz bin lira ödemem gerekiyordu. Tedavi de garanti değildi. Hastaneye  tek kuruş ödemeden sağlığıma kavuştum" ifadelerini kullandı.