Hırvatistan'ın Dakovo şehirinde gerçekleştirilen Uluslararası Folklor Festivali'ne Hırvat asıllı terbiyesiz ve ahlaksız bir şahıs, Türkiye'den katılım gösteren folklor ekibinin kortej geçişi esneasında Türk bayrağına saldırarak kopardı.

Dakovo'da gerçekleşen Uluslararası Folklor Festivali'ne Hırvat asıllı ahlak yoksunu şerefsiz bir şahıs, Türkiye'den katılım gösteren folklor ekibinin kortej geçişi esnasında Türk bayrağına saldırdı.

Saldırının sonrasında Sancağı taşıyan genç daha sonra Hırvat gencin elinden bayrağı almayı başardı. Saldırının sonrasında Hırvat gencin polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi.Görevliler tarafından saldırganın aşırı alkollü olduğu ve uyuşturucu kullandığı açıklandı.

TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEDİLER

Türk bayrağına yapılan bu haysiyetsiz ve şerefsizce saldırının sonrasında Türkiye'den gelen folklor ekibinin festivalden ayrılmak istediği fakat Dakovo Belediyesi Başkanı Marin Mandariç'in hem Türk vatandaşlarından hem de Türkiye Cumhuriyeti'nden özür dilediği belirtildi.

FOLKLOR EKİBİ  FESTİVALİ TERK ETMEK İSTEDİ

Yaşanan bu aşagılık saldırı girişimi sonrasında festivali terk etmek isteyen folklor ekibi Dakovo belediye başkanın araya girmesiyle ortalık yatıştırıldı.Ve Dakovo Belediyesi Başkanı Marin Mandariç'in hem Türk vatandaşlarından hem de Türkiye Cumhuriyeti'nden özür diledi