Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde ve Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü militanlarına karşı düzenlenen hava harekatında 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait savaş uçakları, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde, sınır hattındaki üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu belirlenen bölücü terör örgütü militanlarına hava harekatı gerçekleştirildi.

Harekatta, 3 terörist etkisiz hale getirilirken, teröristlere ait 3 silah mevzisi de yok edildi.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yapılan operasyonda güvenlik güçlerine saldırı hazırlığında olduğu belirlenen bölücü terör örgütü militanlarına, silahlı İHA ile hava harekatı yapıldı.

Gerçekleştirilen hava harekatı neticesinde 1 bölücü terör örgütü militanı etkisiz hale getirilirken, bölgede yapılan arama-tarama çalışmaları sırasında 2 kalaşnikof piyade tüfeği, 10 dolu şarjör ve 4 el bombası ele geçirildi.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'ya karşı verdiği amansız mücadele devam edecek. Özellikle doğu bölgelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda PKK'ya büyük kayıplar verildi ve verilmeyede devam ediyor. Gelen bilgiler ise son terörist kalana kadar bu operasyonların devam edeceği yönünde.