Tunceli'nin Nazımiye İlçesi bölgesinde operasyon yapan İlçe Jandarma Komtanlığı'na ait güvenlik güçlerine, silahlı PKK'lı terörist ekip tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş edildi. Başlatılan ilk ateşte 1 askerimiz şehit düştü, 2 askerimizde de yaralandı. Ateşinden hemen sonrasında güvenlik güçlerinin de hemen karşılık verimesiyle çatışma çıkarken, PKK'lıların yer aldığı alan helikopterler tarafından yoğun bombardımana tutuldu.


Nazımiye İlçe Jandarma Komutanlığı'na ait Jandarma Özel Harekat ekipleri, Geriş Köyü civarında harekat halinde bulunduğu bir esnada, silahlı kalabalık bir PKK'lı terörist ekibinin roketatar ve uzun namlulu silahlı saldırısına maruz kaldı. Askerlerin de ateşe karşılık vermesi sonucunda çatışma yaşandı. Başlatılan ilk ateşle beraber 1 askerimiz şehit düşerken, 2 askerimiz de yaralandı. Şehit ve yaralı 2 asker, helikopterle çatışma alanından alınarak Tuneli Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Şehit askerin naaşı, hastane morguna kaldırılırken, yaralı 2 asker ise tedavileri devam ediyor.


Çatışmadan sonra alana 2 taaruz helikopteri gönderilerek, teröristlerin olunduğu alan yoğun bombardımana tutuldu. Kırsalda çembere alınan teröristlerin etkisiz biçime getirilmesi hedefiyle başlatılan operasyon devam ediyor.