Yaklaşık 1 aydır Tunceli-Ovacık karayolunun geçtiği Munzur Vadisi Milli Parkı Venk Köprüsü civarında zaman zaman yol kesip, yoldan geçen araçları durdurup örgüt propagandası yapan PKK’lı teröristlere karşı geniş kapsamlı operasyon düzenlendi. Tunceli-Ovacık karayolunun dün öğlen saatlerinde çift yönlü olarak trafiğe kapatılmasından sonra, Munzur Vadisi Milli Parkı Venk Köprüsü çevresinde tespit edilen PKK’lı grupların bulunduğu bölgeler obüs ve havan topları ile vuruldu. Ardından insansız hava araçlarıyla tesbit edilen terörist hedefler savaş uçaklarınca bombalandı.

Daha sonra Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’nın sevk ve idaresinde, Tunceli 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı ile İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı timler karadan ve havadan bölgeye sevkedildi. Bölgede operasyonlar sürüyor.

PKK, TELEKOM GÖREVLİSİNİ ÖLDÜRDÜ

Tunceli ile Ovacık İlçesi arasındaki Munzur Vadisi Milli Parkı içerisinde dün akşam başlayan hava destekli operasyonlar sırasında, Venk Köprüsü yakınlarındaki kopan fiberoptik kabloyu onarmaya giden 2 Türk Telekom görevlisine, teröristlerce ateş açıldı. Venk Köprüsü yakınlarında koptuğu tespit edilen kabloyu onarmak için Valilikten alınan izinle giden 2 Türk Telekom görevlisinden Şükrü Abay, araçtan indiği sırada PKK’lı teröristlerin açtığı ateşle ağır yaralandı. Yanındaki arkadaşı tarafından Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan evli ve 2 çocuk babası Abay, yaşamını yitirdi. PKK saldırısında Türk Telekom aracına da kurşun isabet ettiği belirlendi.