Tunceli'de Tacize Uğrayan Üniversite Öğrencisi: Öptüğü Yeri Bulaşık Teliyle Kazıdım

Tunceli'de okul masraflarını karşılamak amacıyla bulaşıkçılık yapan 20 yaşındaki Hatun K., çalıştığı işletmede Hüseyin P. tarafından taciz edildi.

Tunceli'de Tacize Uğrayan Üniversite Öğrencisi: Öptüğü Yeri Bulaşık Teliyle Kazıdım

Tunceli'de Tacize Uğrayan Üniversite Öğrencisi: Öptüğü Yeri Bulaşık Teliyle Kazıdım

Üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Hatun K., okul masraflarını karşılamak amacıyla bir işletmede bulaşıkçılık yapmaya başladı.

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi 2'nci sınıf öğrencisi Hatun K. (20), çalıştığı pastanede iş arkadaşı Hüseyin P. (47) tarafından tacize uğradı.

Bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan genç kadın, söz konusu tacizcinin kendini zorla öptüğünü ve ardından Hüseyin P.'nin öptüğü yeri bulaşık teliyle kazıdığını dile getirdi.

Genç kadın bu olayın söz konusu işletmede başına gelen ilk olay olmadığını aktardı.

ÖPTÜĞÜ YERİ BULAŞIK TELİYLE SİLDİM

Tacize uğrayan genç kadın Hatun K., başına gelen olayı tüm detaylarıyla şöyle anlattı:

''16 Eylül'de işe başladım. Orada bulunan bir aşçıyla alt katta çalışıyorduk. Bodrum katında 2 kamera bulunuyor. Kameralar sadece bulaşıkların olduğu kısmı görüntülüyor.

Çalıştığım zaman sürekli Hüseyin P.'nin gözle tacizine maruz kalıyordum. Bir gün ben bulaşık yıkarken saçıma dokundu ve kendisi bana 'Huylanıyor musun' dedi.

Ben de 'Evet ağabey. Babamın ve ağabeyimin bile bana temas etmesini istemem' dedim. O da bana 'Tamam. Bunu söylemen çok iyi oldu. Bundan sonra dikkat ederim' dedi.

Hüseyin P., 27 Ekim'de sarımsakları soyduğum esnada mutfağa geldi. Ben de ona işimin bittiğini söyledim. O da 'Senin Allah'ına kurban diyerek' beni alnımdan öptü. Ben de öptüğü yeri bulaşık teliyle sildim.

Bağırmaya başladım. O da üstüme gelerek, bana bağırdı ve ben de ağlamaya başladım. Patrona yaşanan durumu anlattım ve işten ayrılmak istiyorum dedim. O da 'Biz senden razıyız, neden böyle bir karar verdin?' dedi. Ben de olayı anlattım, beni öptüğünü söyledim. O da bana, 'kendisi diğer çalışanlarımıza da böyle davranıyordu' dedi.

Bu durumu anlatmasına rağmen daha sonra gülerek, oturuyordu''

Hakkını sonuna kadar savunacağını dile getiren ve tacizci Hüseyin P. hakkında suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Hatun K., sözlerini şöyle sürdürdü:

''Daha önce orda çalışan kişiler bir adım atsaydı ben bu durumu yaşamazdım. Kesinlikle susmayacağım. Suç duyurusunda bulundum, çünkü hiçbir kadın bir daha tacize maruz kalmasın.

Daha önce benden önceki kişilere tacizde bulundu fakat bir daha çalışacak kişiye bu şekilde yaklaşamaz. Ben gerçekten intihar edecek duruma geldim.

Bulaşık yıkarken sürekli arkama bakıyorum, bir korku yaşıyorum. Bende bir travma oluştu, onunla çalıştığım için gerçekten utanıyorum. Kesinlikle bu durumu dile getirmek utanılacak bir durum değildir.

Çalıştığı yerde böyle zorluklar yaşamak kadınların tercihi değildir. İnsanlardan bu konu hakkında bir duruş bekliyorum ve bana bunu yaşatanlar inşallah hak ettikleri cezayı alırlar''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR