Tunceli büyük darbeler alan terör örgütü PKK’ya, bir darbe de Pülümür'de vuruldu. Tunceli’nin Pülümür İlçesi'nde gece 22.00 sularında başlayan ve sabah saat 04.00'e kadar süren çatışmada, aralarında kansız PKK’nın sözde Dersim eyaleti doğu cephesi Bağır grubu sorumlusunun da bulunduğu 2’si kadın 3 PKK’lı hain ölü bulundu.

Güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre, dün gece Pülümür İlçesi Kızılmescit bölgesinde pusu faaliyeti yürüten Jandarma Özel Harekat Timleri, kalabalık bir grup kansız PKK'lının arazide haraket halinde olduğunu belirledi. Ormanlık alan içinde haraket halinde olan grubun önü, JÖH Timleri tarafından kesilerek teslim olun uyarısı yapıldı. Terör örgütü PKK'lı grup, teslim olun uyarısına ateşle karşılık verince çatışma çıktı. Çatışma sabaha kadar şiddetli şekilde sürerken, bölgeye Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'ndan bir başka JÖH Timi helikopter ile indirildi. Kansız PKK'lıların sarp araziye sahip bölgelere kaçmaması için bölgeye indirilen Jandarma Özel Harekat Timleri, PKK'lıların kaçış güzergahını tutarken, 2 Kobra tipi helikopter de bölgeyi yoğun ateş yağmuruna tuttu.

Sabaha doğru Kızılmescit Bölgesi Karagöl Deresi Mevkii'nde sıkıştırılan terör örgütü PKK'lı grup ile çok yakın mesafede yaşanan sıcak çatışmada, 2'si kadın 3 PKK'lı hain, bir M16 silah ve üç kaleşinkof ile birlikte ölü olarak bulundu. Ölü ele geçirilen kansız PKK'lılardan birinin, örgütün sözde Dersim eyaleti doğu cephesi Bağır grubu sorumlusu olduğu öğrenildi. Kimlik tespit çalışmalarının hala sürdüğü, kimlik bilgileriyle ilgili gün içinde yeni bir açıklama yapılacağı kaydedildi.