Edinilen bilgiye göre, Tunceli'nin Pülümür ilçesinde, Kırmızıköprü Jandarma Karakol Komutanlığı'na bir grup terörist tarafından akşam saatlerinde uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı.

Mehmetçik'in hemen karşılık vermesiyle terör örgütü militanları ormanlık alana saklandı.

Can kaybının ve yaralanmanın olmadığı saldırıdan sonra teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyon başlatıldı.

OPERASYONDA 2 ASKER YARALANMIŞTI

Tunceli'de terör örgütüne karşı yürütülen operasyonda çıkan çatışmada 2 askerin yaralandığı açıkladı.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, şehirde saat 16.20 sularında, İl Jandarma Komutanlığı timleri tarafından terör örgütüne karşı yürütülen operasyonda bir grup terörist ile sıcak temas sağlandığı açıklandı.

Çıkan çatışmada 2 askerin hayati tehlike yaratmayacak biçimde yaralandığı belirtilen açıklamada, askerlerin gerekli tedavinin yapılması için bölgeden helikopter ile alınarak Elazığ’a sevk edildiği aktarıldı.

Açıklamada, alanda, kaçan teröristlerin yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi adına başlatılan operasyonun devam ettiği belirtildi.

HAKKARİ'DE OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Hakkari'de saldırı planı yapan 8 PKK'lı terörist yürütülen operasyonla etkisiz hale getirildi.

Valiliğin yaptığı açıklamaya göre, terör örgütü PKK'ya karşı düzenlenen operasyonların sürdüğü ifade edildi.

Açıklamada şunlara değinildi:

"Yüksekova-Dağlıca bölgesinde Irak sınırına sıfır noktasında yer alan ve halen boş durumda bulunan İkiyaka köyü Mezrok mezrasında dere kenarında belirlenen 6 bölücü terör örgütü üyesi ve Irak kuzeyi Avaşin Basyan bölgesinde belirlenen 2 bölücü terör örgütü üyesi olmak üzere toplam 8 bölücü terör örgütü üyesi birliklerimize saldırı girişiminden evvel gerçekleştirilen hava harekatı sonucunda etkisiz hale getirilmiştir. Konu ile alakalı adli inceleme devam etmektedir."