Tunceli Kutu Deresi bölgesinde çok sayıda özel eğitimli askerlerin sürdürdüğü operasyon çerçevesinde, arazi arama-tarama faaliyeti yürütün askeri timin üzerine bugün akşam saatlerinde yıldırım düştü. Yıldırım düşmesi neticesi biri ağır 2 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Elazığ'a getirilerek Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Askerlerden birinin durumunun ağır olduğu belirtildi. 

TUNCELİ'DE OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Tunceli Valiliği tarafından yazılı açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığımızca Mazgirt-Dallıbel köyü çevresinde sabaha kadar yapılan operasyonda, çıkan çatışmada 1 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Terörle mücadelemiz azım ve kararlılıkla devam etmektedir" denildi.

Ölü ele geçirilen teröristin üzerinden kalaşnikof ile beraber mühimmat ele geçirildiği duyurdu.

Güvenlik güçlerinin bölgede operasyona devam ettiği öğrenildi. 

Öte yandan TSK geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada 54 teröristin öldürüldüğü açıklanmıştı.

TSK, yurt genelinde kalleş terör örgütüne (BTÖ) karşı yürütülen Teröristle Mücadele kapsamında, Fırat Kalkanı Harekat çevresinde güvenliğin sağlanması ve çevrede terör sebebiyle göç etmiş vatandaşın geri dönüşüne destek kapsamındaki faaliyetlere ilişkin son bir hafta içindeki gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Buna göre Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında; geçtiğimiz hafta içerisinde (13-20 Temmuz 2017) BTÖ’nün sürekli barınma alanı ve yurt geneline geçiş güzergahı olarak kullanması nedeniyle büyük önem taşıyan (özellikle Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Mardin, Erzurum, Batman, Van ve Siirt) illerinde teröristlerden temizlemek nedeniyle yürütülen operasyonlara saldırı anlayışıyla süresiz devam edildi. Bu kapsamda;

Mardin Nusaybin, Artuklu, Ömerli, Şırnak Beytüşşebap, Merkez (Bestler Dereler, Cudi Dağı), Şırnak Beytüşşebap - Faraşin Bölgesi, Hakkari Yüksekova, Diyarbakır Silvan, Kulp, Batman Hasankeyf, Sason, Erzurum, Karayazı, Van, Gürpınar ve Siirt Pervari çevrelerinde büyük ve orta çaplı operasyonlar gerçekleştirildi..