Bugün, sabahın erken saatlerinde Çemişgezek İlçesi'ne bağlı Aliboğazı Vadisi civarında bulunan Gözlüçayır Köyü karsal alanında arama, tarama faaliyeti yürüten jandarma özel harekat ekiplerinin geçiş güzergahı olan patika yolayerleştirilen el yapımı patlayıcı, PKK'lı teröristler tarafından askerlerin geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirildi.

Meydana gelen patlama sonrasında bir astsubay yaralandı. Yaralı astsubay helikopter ile Tunceli Devlet Hastanesi'ne gönderilerek tedavi altına alınırken, yaralı astsubayın durumunun iyi olduğu kaydedildi.

KOBRALAR BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Patlama sonrasında bölgeye gönderilen yeni takviye jandarma özel harekat ekipleri ile operasyon kapsamı genişletilirken, bölgede saklanan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi ve yerlerinin bulunması için bölgeye insansız hava aracı ile 2 kobra helikopteri sevkedildi.

OPERASYONLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Doğu ve Güneydoğu'ya son yılların en büyük operasyonları yapılıyor. Yetkililerin yaptığı açıklamalarına göre yüzlerce PKK'lı terörist yakalandı. PKK'ya yardım ve yataklık yapanlar gözaltına alındı. Operasyonlar sadece teröristlere yönelik değil, onlara finansal ve lojistik destek sağlayanlarada yapılıyor. Bu kapsamda uyuşturucu ve silah kaçıran birçok kişi gözaltına alındı.