Tunceli arazisinde teröristlere krşı düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 8'e yükseldiği bildirildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, dün akşam saatlerinde şehrin Pülümür Yolu Uzuntarla köyü mevkisinde tespit edilen bir grup teröriste yönelik hava destekli operasyonda 5 teröristin etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

3 TERÖRİST DAHA

Operasyonun devamında aynı köyün kırsal kesiminde Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile ateş altına alınan 3 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilen açıklamada, teröristlerin silahlarının de ele geçirildiği kaydedildi.

Yapılan açıklamada bölgedeki operasyona Jandarma Özel Harekat timlerince devam edildiği aktarıldı.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA 5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Tunceli büyük darbeler alan terör örgütü PKK’ya, bir darbe de Pülümür'de vuruldu. Tunceli’nin Pülümür İlçesi'nde gece 22.00 sularında başlayan ve sabah saat 04.00'e kadar süren çatışmada, aralarında kansız PKK’nın sözde Dersim eyaleti doğu cephesi Bağır grubu sorumlusunun da bulunduğu 2’si kadın 3 PKK’lı hain ölü bulundu.

Güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre, dün gece Pülümür İlçesi Kızılmescit bölgesinde pusu faaliyeti yürüten Jandarma Özel Harekat Timleri, kalabalık bir grup kansız PKK'lının arazide haraket halinde olduğunu belirledi. Ormanlık alan içinde haraket halinde olan grubun önü, JÖH Timleri tarafından kesilerek teslim olun uyarısı yapıldı. Terör örgütü PKK'lı grup, teslim olun uyarısına ateşle karşılık verince çatışma çıktı. Çatışma sabaha kadar şiddetli şekilde sürerken, bölgeye Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'ndan bir başka JÖH Timi helikopter ile indirildi. Kansız PKK'lıların sarp araziye sahip bölgelere kaçmaması için bölgeye indirilen Jandarma Özel Harekat Timleri, PKK'lıların kaçış güzergahını tutarken, 2 Kobra tipi helikopter de bölgeyi yoğun ateş yağmuruna tuttu.