Bilecik Bozüyük’ğün Dübekli Mahallesi'nde telef olmuş bir şekilde bulunan köpekler ardından Mahalle Muhtarı Mustafa Yılmaz, köpekleri yiyen hayvanı bulabilmek adına geceleri tek başına nöbet tutup hayvanı keşfetme çabasına girişti.

BİR KÖPEK SON ANDA KURTARILDI

Bozüyük ilçesine bağlı Dübekli Mahallesi'nde otuz gün içerisinde yaklaşık olarak yirmi beş köpeğin bilinmeyen bir hayvan tarafından kaçırılarak telef edilmesi paniğe yol açtı. Mahallede oturan vatandaşlar, tuhaf hayvanın kendilerine saldırmasından çekinmekte. Akşam sularında evlerinden dışarıya çıkmak istemeyen sakinlerin aksine Mahalle Muhtarı Mustafa Yılmaz, tüfeği ile geceleri köpeklerini yiyen ne olduğu anlaşılamayan hayvana deyim yerindeyse savaş açtı. 3 köpeğini de yuvasında bulamayan ve kulübelerin boş olduğunu gösteren muhtar, yetkililerin de bir an önce çözüm bulmasını istedi.

Diğer yandan, köyde bulunan bir köpek ise ne olduğu tespit edilemeyen bir hayvanın saldırısının ardından son anda kurtulmuş. Köpeğin kulaklarını yiyen hayvan, açılan ateş sonrasında kaçmış. Gece boyu hayvanın gelmesini bekleyen Muhtar Yılmaz, 3 köpeğinin bu hayvan tarafından yenildiğini kaydetti.

NASIL BİR HAYVAN OLDUĞUNU ANLAYAMADIK

Bu durumu açıklığa kavuşturabilmek adına geceleri nöbet beklediğini belirten Yılmaz, "Kimse yok tek başıma bekliyorum. İnsan bulamıyorum yanıma. Hiçbir korkum yok. Onu vurana kadar buradayım. bazıları kurt ya da sırtlan diyor. Bir arkadaş iki tane sırtlan görüldüğünü söyledi. Ne hayvan olduğunu çözemedik. Fakat gözümüzle görmemiz lazım. Yetkililer, Foto-kapan koyacaklarını söyledi. Alınacak bu yardım ile ne olduğunu göreceğiz. Ben devamlı bekliyorum. Gece 12.00'den sahura kadar bekliyorum. Denk gelmedi" dedi.