Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, "2053, 2071 Türkiyesi göreceksiniz 21'inci yüzyıla damgasını vuracak. Bütün bunlar, bu gençlerin elleri, omuzları üzerinde yükselecek." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, TÜGVA Ordu Temsilciliği hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin artık kabuğunu kırmaya başladığını dile getirdi.

Türkiye'nin kimliksizleştirilmeye çalışıldığını kaydeden Erdoğan, "Son 150-200 senedir bize medeniyet, modernite, batılılaşma adı altında sadece onların müziklerini dinleme, kıyafetlerini giyme, harflerini ve takvimlerini kullanmaktan ibaretmiş gibi bir kimlik biçildi." diye konuştu.

Erdoğan, katılımcılara, "Eğer gelişme bu ise o zaman niçin kendi uçağımızı yapacağımız zaman Nuri Demirağ'lara engel olundu?" sorusunu yönelterek, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Niçin bu ülkede bize ait teknolojiler geliştirileceği zaman engel olundu? Kendi arabamızı üretmek istediğimiz zaman, devrim arabasının hikayesini bilirsiniz, engel olundu. Zira bir yandan milletimize 'gelişeceksiniz, batılılaşacaksınız, modernleşeceksiniz.' diye bir hap yuttururken, öbür yandan bizi kimliksizleştirmeye mahkum ettiler ve bu oyunu özellikle gençlerimiz üzerinde oynadılar."

Bağımsızlığın yalnızca ekonomik ve askeri güçle mümkün olmadığına vurgu yapan Erdoğan, bağımsız olmanın aynı zamanda kendi kimliğini de korumaktan geçtiğini dile getirdi.

Erdoğan, 150-200 yıllık kimlik erozyonundan, kültürsüzleştirme taarruzlarından sonra bu milletin yeniden ayağa kalkmaya başladığına işaret ederek, "Bu gençlik yeniden dünyada bir misyonu olduğunu görmeye, anlamaya başladı. Türkiye'ye biçilen bu kaderin, kaderimiz olmadığını hep birlikte anlamış olduk." dedi.

"BİZ BAĞIMSIZLIĞINA AŞIK BİR MİLLETİZ"


Bütün bu gidişatın dönüm noktasının 15 Temmuz olduğunu belirten Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu:

"Neden? Çünkü sizler, genç kardeşlerim sokaklara çıkarak bizi yozlaştırmak, bağımsızlığımızdan mahrum etmek, köle kılmak isteyenlere isyan etmiş oldunuz. Sokaklarda tankların önünde, silahların karşısında durmak suretiyle 'biz artık kimliğimizle de bağımsız olacağız' diye bütün dünyaya haykırmış oldunuz, milletçe bunu yaptık."

Erdoğan, bu ruhla yetişen gençlerin çok kısa zamanda sadece bölgesine, ümmetin gönül coğrafyasına değil, bütün dünyaya damgasını vuracağını söyledi.