Tuğrul Türkeş, "Uyuşturucu satış ve kullanımında suçu sabit olan bir şahsın medyada marifet yapmışçasına halk kahramanı gibi takdimini doğru bulmuyorum" diyerek sert tepki verdi.Deniz Seki'nin medya tarafından yoğun ilgis gösterilmesine Tuğrul Türkeş ateş püskürdü.Medyanın yaptığının etik ve ahlaki olmadığını vurgulayan Tuğrul Türkeş Türk gençliğini yanlış yönlendiriyor.

''MEDYA'NIN UYUŞTURUCU KULLANAN VE SATAN BİRİNİ BAYRAKLAŞTIRMASI ETİK DEĞİL''

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Uyuşturucu satış ve kullanımında suçu sabit olan bir şahsın medyada marifet yapmışçasına halk kahramanı gibi takdimini etik bulmuyorum." diyerek basına sert çıktı.

TUĞRUL TÜRKEŞ BASINA SERT ÇIKTI

Tuğrul Türkeş, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ramazan ayında Müslüman Türk toplumunun örfüne, adet ve geleneklerine uymayan davranışlar sahiplerinin medyada bayraklaştırılmasını kınadığını belirtti.

''UYUŞTURUCU SATICILARINI HALK KAHRAMINI GİBİ LANSE ETTİRİYOR MEDYA''

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Uyuşturucu satış ve kullanımında suçu sabit olan bir şahsın medyada marifet yapmışçasına halk kahramanı gibi takdimini doğru bulmuyorum. Özellikle medyanın gençlerimize olumsuz örnek teşkil edebilecek bu gibi konularda daha hassas davranmasını ümit ediyorum." Açıklamasında bulundu.