Eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Palaz ve eski İstihbarat Daire Başkanı Altıparmak'ın da içleride bulunduğu "Böcek" soruşturmasında 12 şüphelinin yargılanmasına devam edildi.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davada, şüpheli sanıklar Sedat Zavar ve İlker Usta, şüpheli sanıklar Mehmet Yüksel ve Hasan Akın'ın yanında şüpheli avukatları, müdahil Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakanlığın avukatları ile şikayetçi Maliye Bakanlığının avukatı katıldı.Şüphelilerden Ömer Altıparmak ve Zeki Bulut ile tutuklu bulundukları cezaevlerinden telekonferans sistemiyle bağlantı kuruldu.

Davada başkanlık eden Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi Osman Tonta, önceki ara kararlar gereği şüpheliler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından istenilen ByLock listesinin duruşma dosyasına eklendiğini belirtti.

SANIKLARIN BYLOCK KULLANICISI ÇIKTI

Tonta, şüpheli Ahmet Türer, Ali Özdoğan, Enes Çığci, Hamza Turhan, Hasan Palaz, Hasan Akın, Ömer Altıparmak, Zeki Bulut ve Sedat Zavar'ın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcıs olduğunu bildirdi.

Ayrıca ByLock kullanıldığı kanıtlanan numaralardan birinin TÜBİTAK  adına kayıtlı olduğu belirlendi. ByLock listesinin okunmasının ardından hazır bulunan sanıklardan ek savunmaları alındığı bildirildi.