Türkiye’nin Kars sınırında 2 kadın komutan bölgeyi olası tehlikelere karşı koruyor. Havadan ve karadan geçişe müsaade etmeyen cesur kadınlar komutanlar TSK’nın göğsünü kabartıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde zorlu görevlere talip olan kadın komutanlar, verilen görevleri başarıyla yerine getiriyor. Kars 14'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı bünyesinde çalışan kadın komutanlar, hedeflerini tam 12'den vururken, her türlü güçlüğün de üstesinden başarıyla geliyorlar.

Kars 14'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda Bakım Birlik Komutanı Yüzbaşı Özlem Altundağ Fatura, hem çocuklarına annelik yapıyor, hem de tugayın araç, silah ve teçhizatını göreve hazır bir şekilde bulunmasını sağlıyor. Fatura, "Bölgedeki hareket kabiliyetimizi ve ateş desteğimizi etkileyeceğinden dolayı görevimiz çok önemli. Bu sorumluluğu mahiyetimde bulunan 2 subay, 56 astsubay, 14 uzman erbaş ve 102 erbaş ile birlikte yerine getiriyoruz" dedi.

Hava Savunma Füze Takım Komutanı Üsteğmen Meral Şafak Ünlü ise her türlü hava hedefini yok ederek dosta güven, düşmana korku veriyor. Ünlü, "Çocukluğumdan beri üniformaya hayran kaldım. Daha önce adını bile duymadığım ilçelerde bu insanların vatan ve millet sevgisiyle görev yapmalarını çok onurlu bir davranış olarak gördüm" dedi.