İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Kandil Harekatı ile alakalı açıklama geldi. Soylu, "Bölücü terör örgütünün çok kritik bir cephaneliğini personelimz İkiyaka Dağları'nda ve Düztepe mevkisinde ele geçirdi. Hakkari bölgesinde bugüne dek ele geçirilen en fazla sayıdaki mühimmat olarak tahmin ediyoruz." ifadelerini kullandı.

İŞTE ELE GEÇİRİLEN MÜHİMMATLAR

Bayram ziyareti çerçevesinde Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Kalana Üs Bölgesini gezen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, buradaki asker ve polislerin ramazan bayramını kutladı. İkiyaka Dağları bölgesinde devam eden operasyonlar ile alakalı açıklamalar yapan Bakan Soylu, "Hakkari civarında bugüne dek ele geçirilen en fazla sayıdaki mühimmat olarak tahmin ediyoruz. 116 tane kalaşnikof, 1 tane doçka, 5 tane piyade tüfeği, 3 tane güdümlü tanksavar mühimmatı, 13 tane biksi makineli tüfek, 5 tane RPG-7, 7 tane keskin nişancı tüfeği, 1 tane bomba atar, 1 tane av tüfeği, 217 tane el bombası, 239 tane taarruz türü el bombası ele geçirildi. Bunun haricinde de aldığımız bilgi kapsamında aşağı yukarı 2 kamyon mühimmat. Özellikle terör örgütünün çok kritik bir cephaneliğini personelimiz ele geçirmiş durumda. Bu operasyonu gerçekleştiren güçlerimizi tebrik ediyorum. Allah razı olsun" dedi.

TSK: 26 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden sabah saatlerinde gerçekleştirilen açıklamaya göre, 12 Haziran'da 26 teröristin etkisiz hale getirildiği, içlerinde bir sözde bölge sorumlusunun da olduğu iddia edilmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.