Şırnak ve Mardin'de bölücü terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlarda bir terörist yakalandı, 11 terörist ise ölü ele geçirildi.

Güvenlik birimlerinden elde edilen bilgiye göre, Şırnak'ta bölücü terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlarda Beytüşşebap ilçesi İncebel Dağları Uludere-Akduman ve Sapaca mevkilerinde bir terörist, İdil arazisinde gece yapılan hava harekatında 5 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Mardin'in Dargeçit ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda ise İl Jandarma Komutanlığına ait birimler tarafından eylem için keşif çalışması yaptığı şeklinde alınan istihbarat üzerine bir terörist sağ olarak yakalandı.

MARDİN'DE 5 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ


Türk Silahlı Kuvvetleri, Mardin arazisinde güvenlik ekiplerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen terörist gruba kaşrı gerçekleştirdiği hava harekatında 5 teröristi etkisiz hale getirdi.


Genelkurmay Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen bilgilendirmeye göre, Dargeçit ilçesi arazisinde güvenlik ekiplerine saldırı hazırlığında bulunan terörist grup tespit edildi.

Bunun üzerine Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait savaş uçakları tarafından yapılan harekatla, 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Harekatın sona ermesiyle jetler üslerine döndü.

Öte yandan birçok bölgede TSK operasyonlarına devam ediyor.