Türk Silahlı Kuvvetleri, Mardin'e bağlı Dargeçit ve Hakkari kırsalına gece vakitlerinde Türk Hava Kuvvetleri' ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiğini ve 11 hain terör grubu üyesi PKK' lının etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

MARDİN'DE 8 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri' nden gelen açıklama doğrultusunda, 11 Temmuz' da gece vakitlerinde Mardin' e bağlı Dargeçit kırsalına Türk Hava Kuvvetleri' ne ait savaş uçakları ile yapılan hava operasyonunda eylem hazırlığında içerisinde olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen sekiz bölücü terörö örgütü mensubu PKK'lı hain terörist etkisiz hale getirildi, iki silah mevzii de imha edilmek sureti ile yok edildi.

HAKKARİ'DE DE 3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Yapılan açıklama doğrultusunda, gece vakitlerinde Türk Hava Kuvvetleri' ne ait savaş uçakları ile Hakkari kırsalına yappılan hava operasyonunda da eylem hazırlığı içerisinde olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile saptanan üç hain terör grubu PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi, bir mağara da özel mühimmat kullanılarak imha edildi. TSK'dan gelen açıklamada, her iki operasyondan sonra savaş uçaklarının üslerine döndükleri ifade edildi.