TSK'dan Kuzey Irak'a Operasyon

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Irak'ın kuzeyinde bulunan terör örgütü hedeflerine yaptığı hava harekatında, teröristlere ait sığınak ve mevziler imha edilerek kullanılamaz hale getirildi.

TSK'dan Kuzey Irak'a Operasyon

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Irak'ın kuzeyinde bulunan terör örgütü hedeflerine yaptığı hava harekatı sırasında, teröristlere ait sığınak ve mevziler imha edilerek kullanılamaz hale getirildiği bildirildi.

Operasyonla ilgili TSK'nın resmi sosyal medya hesabının bulunduğu Twıtter platformu üzerinden yapılan paylaşımda şöyle denildi:

"Irak kuzeyi Hakurk karakol/üs bölgelerimize saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik 07 Mayıs 2018’de düzenlenen hava harekatı neticesinde, teröristlere ait sığınak ve silah mevzi olarak kullanılan hedefler imha edilmiştir" denildi.

TSK, OPERASYON SONRASI F-35 PROJESİNİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI OLUĞUMUZU KANITLADI

Beşinci nesil savaş uçağı F-35’lerin Rusya’dan alınan S-400 füzeleri sebebiyle Türkiye’ye satışının yapılmayacağı iddialarının sorulması üzerine Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, “Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Türkiye, F-35 programının önemli ortaklarından biri. F-35 uçaklarının elektronik har sistemlerinde TAI ile birlikte desteklerimiz olacak. Bu projenin önemli bir parçasıyız. Dışında bırakılmamız programı çökertir” ifadelerini kullandı.

ASELSAN Türkiye F35'ten çıkarılırsa program çöker şeklinde açıklama yapmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR