ırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde jandarma komandoların desteği ve tanklar eşliğinde başlatılan operasyonlar devam ediyor. TSK iki ilçede devam eden operasyonlardaki son durum hakkında açıklama yaptı.

TSK'nın açıklamasına göre Cizre'de 6 asker yaralandı, 24 PKK'lı öldürüldü. Silopi'de de 2 asker yaralandı, 1 PKK'lı öldürüldü.

Şırnak'ta PKK'lılar okulu yaktı

Türk Silahlı Kuvvetleri 16 Aralık tarihinde yapılan operasyonlara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Şırnak Cizre’de devam eden operasyonda, altı güvenlik görevlisi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, 24 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. Şırnak Silopi’de devam eden operasyonda, iki güvenlik görevlisi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, bir Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

Cizre ve Silopi'deki operasyon 2 tuğgeneralin komutasında

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 16 Aralık tarihinde yaptığı operasyon ve ele geçirilen malzemelere ilişkin şu bilgilere yer verildi: "Şırnak Cizre’de devam eden operasyonda, altı güvenlik görevlisi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, 24 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. Şırnak Silopi’de devam eden operasyonda, iki güvenlik görevlisi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, bir Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

IĞDIR KARAKOYUNLU’DA 3 KG PİRİNÇ, 4 KG ZEYTİN, 5 KG TUZ, 15 KARTON SİGARA, 27 METRE BRANDA ELE GEÇİRİLMİŞTİR

Iğdır Karakoyunlu’da devam eden operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanılan bir sığınakta, muhtelif yiyecek ve yaşam malzemesi (üç kg pirinç, dört kg zeytin, beş kg tuz, 15 karton sigara, 27 metre branda) ele geçirilmiştir.

GAZİANTEP OĞUZELİ’DE DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU İKİSİ YABANCI UYRUKLU DÖRT ŞAHIS YAKALANDI

Gaziantep Oğuzeli’de, Türkiye’den Suriye’ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen ikisi yabancı uyruklu dört şahıs yakalanarak göz altına alınmıştır.

HATAY ALTINÖZÜ’NDE ÜÇ YABANCI UYRUKLU ŞAHIS YAKALANARAK GÖZ ALTINA ALINMIŞTIR

Hatay Altınözü’nde, Suriye’den Türkiye’ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen üç yabancı uyruklu şahıs yakalanarak göz altına alınmıştır.

SİİRT PERVARİ’DE BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNE AİT ÖRGÜTSEL DOKÜMAN ELE GEÇİRİLMİŞTİR

Siirt Pervari’de, Bölücü Terör Örgütüne yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen bir işbirlikçi şahıs göz altına alınmış, evinde yapılan aramada iki adet av tüfeği, bir adet dedektör ve Bölücü Terör Örgütüne ait örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

ŞANLIURFA VİRANŞEHİR’DE 1 ADET KALEŞNİKOF PİYADE TÜFEĞİ, SİLAHA AİT BİR ADET ŞARJÖR 6 FİŞEK ELE GEÇİRİLMİŞ

Şanlıurfa Viranşehir’de, yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında şüpheli bir araçta yapılan aramada, araç içine gizlenmiş halde tespit edilen ve Bölücü Terör Örgütüne götürüldüğü değerlendirilen bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, silaha ait bir adet şarjör ve altı adet fişek ele geçirilmiş, olayla ilgili bir işbirlikçi şahıs göz altına alınmıştır.

ŞANLIURFA SURUÇ’TA SURİYE’DEN TÜRKİYE’YE YASA DIŞI YOLLARDAN GİRMEYE ÇALIŞAN DÖRT ŞAHSA UYARI ATEŞİ AÇILDI

Hakk?ri’de, Bölücü Terör Örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Şanlıurfa Suruç’ta, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan dört şahsa açılan uyarı ateşi sonucunda, şahısların Suriye istikametine kaçtıkları hudut hattında yapılan aramada, üç çanta ve iki çuval içerisinde 7.695 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir. "