Güvenlik güçleri, ülke çapında Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirdikleri operasyonlarda da terör örgütü PKK'ya nefes aldırmayarak, 247 teröristi etkisiz hale getirmeyi başardı. Vatanın barış ve huzur ortamını engellemeyi planlayan, çocuk, genç ve yaşlı fark etmeksizin çeşitli saldırılar hazırlayan terör örgütü PKK üyelerine karşı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) personeli başta olmak üzere tüm güvenlik güçleri ara vermeksizin çalışmalarını devam ettiriyor.

Şehir merkezi veya kırsal alan fark etmeksizin gece gündüz PKK'lı teröristlerin izini süren, haftalarca arazide kalan güvenlik güçleri, örgüte karşı yaz ayında da pek fazla operasyonlar düzenledi. Kış ve bahar aylarında, kırsal yerlerinde PKK'ya göz açtırmayan güvenlik güçleri, yaz aylarında da devam ettirdikleri operasyonlarla bölücü terör örgütü PKK'ya ağır darbe vurdu.

Terör örgütü PKK yanlılarının Temmuz ayı içerisinde yaptıkları saldırılarda 9 güvenlik görevlisi şehit oldu. Öğretmen, işçi, siyasilerin ve çobanın da yer aldığı 10 sivilin yaşamını yitirdiği terör eylemlerinde, 9 kişi yaralandı. Operasyon ve terör saldırılarında yaralanan 43 güvenlik görevlisi tedavi altına alındı.