Türk Silahlı Kuvvetlerince dün gerçekleştirilen Avaşin-Basyan ve Zap çevrelerine düzenlenen hava harekatında 4 hain gebertildi. Bölücü hain terör örgütüne ait 7 barınma yeri, 4 silah mevzi, 11 mağara ve 2 doçka silahı vurularak imha edildi.

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri geçtiğimiz günlerde de operasyon düzenledi.

TSK, yurt genelinde kalleş terör örgütüne (BTÖ) karşı yürütülen Teröristle Mücadele kapsamında, Fırat Kalkanı Harekat çevresinde güvenliğin sağlanması ve çevrede terör sebebiyle göç etmiş vatandaşın geri dönüşüne destek kapsamındaki faaliyetlere ilişkin son bir hafta içindeki gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Buna göre Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında; geçtiğimiz hafta içerisinde (13-20 Temmuz 2017) BTÖ’nün sürekli barınma alanı ve yurt geneline geçiş güzergahı olarak kullanması nedeniyle büyük önem taşıyan (özellikle Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Mardin, Erzurum, Batman, Van ve Siirt) illerinde teröristlerden temizlemek nedeniyle yürütülen operasyonlara saldırı anlayışıyla süresiz devam edildi. Bu kapsamda; Mardin Nusaybin, Artuklu, Ömerli, Şırnak Beytüşşebap, Merkez (Bestler Dereler, Cudi Dağı), Şırnak Beytüşşebap - Faraşin Bölgesi, Hakkari Yüksekova, Diyarbakır Silvan, Kulp, Batman Hasankeyf, Sason, Erzurum, Karayazı, Van, Gürpınar ve Siirt Pervari çevrelerinde büyük ve orta çaplı operasyonlar gerçekleştirildi.