Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmak için saldırılar düzenlemek isteyen, siviller ve çocukları dahi hedef almaktan hiç çekinmeyen ve kışa hazırlanan terör örgütü PKK'ya göz açtırmayan güvenlik güçleri, eylül ayında 222 terörist öldürüldü.

Öte yandan Hakkari'de bölücü terör örgütü tarafından yapılan EYP'nin infilak etmesi sonucu 4 askerimiz şehit düştü.

Hakkari'de bölücü terör örgütü tarafından yapılan EYP'nin infilak etmesi sonucu 4 askerimiz şehit düştü. 

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Esendere ‘de Susuzkeklik Karakolu ile Aslankaraş Üs bölgelerinde askeri aracın geçişi esnasında, eli kanlı terör örgütü PKK’nın el yapımı patlayıcılarının infilak ettirilmesi sonucu 4 askerimiz şehit olurken 4 askerimiz yaralandı.

Patlamanın ardından yaralılar Yüksekova Devlet Hastanesi’ne gönderilirken, bölgedeki PKK mensuplarının yakalanması için birçok zırhlı araç hareke geçti.

TSK HAREKETE GEÇTİ

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde yer alan PKK kamplarına yönelik dün gerçekleşen hava harekatında, terör örgütü tarafından kullanıldığı tespit edilen silah mevzisi, barınak ile silah ve mühimmat depoları imha edildi ifade edildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, TSK, Irak'ın kuzeyinde kalleş terör örgütü militanlarıyla kullanılan kampları hedef almaya devam etmekte.