Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan açıklamaya göre 21-28 Aralık'ta yurt içinde ve dışında toplamda 27 terörist etkisiz hale getirildi.

Operasyonlarda, 2 piyade tüfeği, bir adet 60 milimetrelik havan, bir av tüfeği, bir adet AT-4 tanksavar füze, 324 adet muhtelif hafif silah mühimmatı, 75 adet av tüfeği fişeği, 4 adet muhtelif telsiz, bir gece görüş gözlüğü, 3 el dürbünü ile el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış bir adet antipersonel mayını, 192 kilo amonyum nitrat, bir kilo C-4 patlayıcı madde, 35 LPG tüp ve 4 el bombası ele geçirilirken, 9 el yapımı patlayıcı madde imha edildi.

Teröristler tarafından kullanılıldığı öğrenilen 12 silah mevzii, sığınak ve depo kullanılamaz hale getirildi. Operasyonlarda bir asker yaralandı.

PKK/KCK terör örgütünün finans kaynaklarının en önemlilerinden biri olduğu bilinen kaçakçılık ve uyuşturucuyla mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve yapılan operasyonlar sonucu, 690 paket kaçak sigara, 43 kilo 500 gram uyuşturucu madde, 660 muhtelif silah ve 25 cep telefonu ele geçirildi.

Yapılan bu operasyonlarla birlikte PKK/KCK terör örgütünün serbest hareket etmesi ve eylem kabiliyeti daraldıltı. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.