Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Körfez krizini sonlandırabilmek için Suudi Arabistan’a gerçekleştirdiği kritik ziyaretini izleyen TRT World muhabirlerinin gözaltına alındığı ortaya çıktı.Henüz TRT Word muhabirleri neden gözaltına alındıkları hakkında elimize henüz bir bilgi ulaşmadı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Suudi Arabistan Ziyaretini takip eden TRT World’ün Pakistan asıllı muhabiri olan Hasan Abdullah ile kameraman Nihat Yayman, Mekke’de bulunan otellerinde gözaltına alındı.

Çavuşoğlu’nun ziyaretini takip etmek çin özel vizeyle Mekke’ye giden muhabir ve kameraman 11 saat gözaltında tutuldu. İki TRT World çalışanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun hadiseyi Suudi Arabistan Kralı Abdulaziz’e söylemesi üzerine serbest bırakıldı.Fakat neden böyle bir uygulamaya tabii tutuldukları anlaşılmış değil.

TRT Wold’ün Pakistanlı muhabiri, serbest bırakılmalarında kendilerine yardımcı olan başta Bakan Çavuşoğlu olmak üzere Türkiye’nin Riyad Büyükelçiliği ile Cidde Başkonsolosluğu mensuplarına teşekkür etti.

TRT Word Muhabirleri Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu Suudi Arabistan ziyaretini izlerken Suudi Arabistan polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.Ne olduğunu anlayaman TRT Word muhabirleri saçma sapan bir uygulama ile karşı karşıya kaldıklarını beyan ettiler.