15 Temmuz sonrası Edirne'de başlatılan operasyonlarda 120'si polis, 250'nin üzerinde kamu görevlisi darbe girişimi ardından görevlerinden uzaklaştırıldı.

Edirne adliyesinde görevli 28 hakim-savcı, ihraç edilen 54'ncü Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı'nın da aralarına bulunduğu 9 asker, 13 farklı rütbelerdeki polis, 17'si kamu ve özel sektör çalışanı toplam 67 şüpheli askeri darbe girişimi ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından  tutuklandı.

Adliyeye sevk edilen 67 kişi hakkında da adli kontrol kararı verilerek serbest bırakıldı.
TEKİRDAĞ'DA 131 KİŞİ

Tekirdağ'da askeri darbe girişimi ardından haklarında soruşturma başlatılan 410 kamu personeli görevlerinden uzaklaştırıldı.

Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı tarafından haklarında adli soruşturma başlatılan 207 kişiden şüpheliden 131'i tutuklanırken, 73'ü adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tutuklamaların büyük bölümünü yargı personeli ve polisler oluştururken Tekirdağ Vali Yardımcısı Mümin Heybet, 28 öğretim görevlisi, 7 doktor ve diğer kamu personeli cezaevine konuldu. FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne bağlı 13 özel öğretim kurumuna da el konuldu, 5 televizyon ve 5 radyo vericisi, 1 gazete ile 1 radyo kapatıldı.
KIRKLARELİ'NDE 395 KİŞİ

Kırklareli'nde askeri darbe girişiminin ardından 23 günde 395 kişi hakkında soruşturma yürütüldü. Kamu görevlisi 379 kişi görevlerinden uzaklaştırılırken, adliyeye sevk edilen ve aralarında hakim, savcı, polis, öğretmen, ve askeri personelinde bulunduğu 109 şüpheli tutuklandı.

Mahkemede 209'u ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Trakya genelindeki  darbe girişimi soruşturmaları ve operasyonlar sürüyor.