Sıcak havaların etkisi ile sevilen tatil bölgesi Bodrum tatilcilerin akınına uğradı. İlçeye 10 kilometre mesafedeki Kaynar Mevkisi' nden itibaren zaman zaman 5 kilometreye kadar uzanan uzun araç kuyrukları oluştu. Bazı sürücüler yol kenarına park edip trafiğin açılmasını beklemeye başladı.

TRAFİĞİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNU İSTANBULLULAR OLUŞTURDU

İstanbul’ dan Bodrum’ a gelen uçaklarda ve otobüslerde yer bulmakta güçlük çekilirken, pek çok kişi kendi araçları ile yola çıkmayı göze aldı. Bodrum’ a gelen İstanbul plakalı araçlar Kaynar Mevkisi’nden itibaren uzun araç kuyrukları oluşturdu.

"UZUN ARAÇ KONVOYUYLA KARŞILAŞTIK" AÇIKLAMASI

İstanbul' un İstinye semtinden eşi ve iki çocuğu ile dün akşam yola çıkan ve 46 yaşında olan Şakir Çelik, "Hafta sonunda İstanbul' da sağanak yağmur geleceğin açıklasında bulunulmasının haberi alınca  önce uçaklara firmalarına baktık, sonra otobüslere. Yer bulamayınca da aracımıza atlayıp Bodrum' a geldik. Hafta sonunu burada geçireceğiz. Fakat burada da uzun araç konvoyu ile karşılaştık. Ama yine de güne güneşli ve sıcak bir havada başlamak güzel." açıklamlarında bulundu. 

Tatilciler Bodrum'a akın etti