Trabzon'un Millet Bahçelerinin Yapımı Bu Yıl Başlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sürecindeki vaatlerinden biri olan Millet Bahçeleri projesi kapsamında Trabzon'daki üç Millet Bahçesi'nin yapımına bu yıl içerisinde başlanacak.

Trabzon'un Millet Bahçelerinin Yapımı Bu Yıl Başlayacak

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Türkiye genelinde Millet Bahçeleri kurulacağı vaadinde bulunmuştu. Bu proje kapsamında Türkiye'nin bir çok yerinde Millet Bahçeleri yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Trabzon'daki üç Millet Bahçesi'nin yapımına da bu yıl başlanacağı öğrenildi. Şenol Güneş Spor Kompleksinin açılmasının ardından faaliyeti sonlanan ve yeni stadın yapım sözleşmesi gereği Toplu Konut İdaresi Başkanlığına (TOKİ) devredilen Ortahisar ilçesine bağlı Hızırbey Mahallesi'ndeki Hüseyin Avni Aker Stadı ile yanında yer alan Yavuz Selim Stadı'nın yıkım işlemleri tamamlandı.

Proje detayları belirlenen ve toplam 57 bin metrekare büyüklüğündeki alanda yapılacak Millet Bahçesi içerisinde Trabzonspor'a ait tribün öğeleri, kulübü temsil eden müze ve sosyal alanlar yer alacak. Şehrin belleğinde önemli yere sahip stadın hafızalarda yer etmiş izlerinin korunarak daha konforlu, yaşanabilir ve fonksiyonel bir alan oluşturulması hedefleniyor.

Akçaabat'ta ise 22 bin 800 ve Vakfıkebir'de 22 metrekarelik alanlarda da Millet Bahçeleri projesi hayata geçirilecek. TOKİ tarafından 2019 yılı içerisinde yapımına başlanacak Millet Bahçeleri'nin, yine aynı yıl içerisinde tamamlanarak halkın hizmetine sunulması bekleniyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR