Trabzon'da Yayayı Ezen Sürücü Serbest Bırakıldı

Trabzon'da yaya geçidinde karşıdan karşıya geçen Mehmet Nalbant, arabanın altında kaldı. Jandarma raporuna göre yaya Mehmet Nalbant suçlu bulunurken sürücü serbest bırakıldı.

Bayram için Trabzon'a giden Mehmet Nalbant, Trabzon Akçaabat'ta yolun karşısına geçmek için yaya geçidini kullanmak için harekete geçti. Mehmet Nalbant'ın karşıya geçeceği esnada bir otomobil hızla geldi.

OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ

Sürücü koltuğunda E.A.S adlı şahsın oturduğu araç Mehmet Nalbant'a hızla çarptı. Karşıdan karşıya geçemeyen çalışan Mehmet Nalbant, olay yerinde hayatını kaybetti. Feci şekilde can veren Mehmet Nalbant, Akçaabat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Sürücü E.A.S gözaltına alınmasının ardından savcılıkta ifade veren E.A.S verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Mehmet Nalbant'ın feci şekilde can verdiği kazanın görüntüleri ortaya çıkarken Nalbant'ın oğlu Erol Nalbant, sürücünün serbest bırakılmasına şu sözlerle sitem etti:

'BABAMIN HİÇBİR SUÇU OLMADIĞINI GÖRDÜK'

'Babamızın suçlu olduğunu söylediler. Olaydan bir gün sonra görüntüler ortaya çıktı ve babamın yaya kaldırımında olduğu ve hiçbir suçu olmadığını gördük. Ben de yıllarca araç kullanıyorum bir yaya yolundan 100-130 kilometre ile hiç geçildiğini görmedim. Biz sadece adalet istiyoruz.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR