Trabzon’un Maçka ilçesi çevresinde dün 15.30 sıralarında alçak terör örgütü PKK mensuplarının açmış olduğu ateş sonucu ağır şekilde yaralanan ve kaldırılmış olduğu hastanede şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik için Trabzon İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda bu sabah vakitlerinde cenaze töreni düzenlendi.

Trabzon İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Halil Şen, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ailesi ve silah arkadaşları hazır bulundu.

BUGÜN DOĞUM GÜNÜYDÜ

Törende bugün 41 yaşını doldurarak 42 yaşına girecek olan şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in özgeçmişi okunurken, sonrasında şehit olanlar ve tüm şehitler için dua edildi. Eşi Cemile Gedik ve çocukları şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı akıtırken, şehit astsubayın cenazesi doğum gününde düzenlenen törenden sonra askeri uçakla memleketi Hatay’ın İskenderun ilçesine yollandı. Öte yandan dünkü Maçka çatışmasında bir de sivil şehit oldu.