Trabzon'da Avukat Önce Hastanelik Oldu Sonra Cezaevine Girdi

Trabzon’da, hakkında yakalama kararı bulunan avukat Muhammet Sarıhan, karıştığı kavga sonrası getirildiği hastanede yapılan GBT sorgusunda arandığı ortaya çıkınca tutuklanarak cezaevine kondu.

Trabzon'da Avukat Önce Hastanelik Oldu Sonra Cezaevine Girdi

GBT sorgusunda arandığı ortaya çıkınca hastaneden adliyeye getirildi.

SALDIRIYA UĞRADI

Ortahisar ilçesine bağlı kentin en işlek yerlerinden Uzunsokak'ta meydana gelen olayda, hakkında ‘görevi kötüye kullanma' suçundan yakalama kararı bulunan avukat Muhammet Sarıhan, daha önceden aralarında anlaşmazlık olduğu bir grupla tesadüf eseri karşılaştı. Grubun saldırısına uğrayan Sarıhan, yüzüne ve vücudunun çeşitli yerlerine aldığı darbelerle kanlar içinde kaldı. Olay yerine gelen ambulansla hastaneye götürülen Sarıhan'ın ifadesine başvuran polis ekipleri, Sarıhan'a Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgusu yaptı. Yapılan sorgulamada Sarıhan'ın Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesinde sanık olarak yargılandığı birden fazla dosyadan dolayı arandığı ortaya çıktı.

CEZASINI ÖDEYEMEDİ

Yapılan tedavinin ardından savcılığa sevk edilen Sarıhan, Trabzon Adliyesi İlamat ve İnfaz Bürosuna getirildi. Buradan Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Sarıhan, hakkındaki suçlamalardan dolayı mahkeme tarafından 15 bin lira para cezasına çarptırıldı. Sarıhan'ın bu parayı ödememesi durumunda ise tutuklanarak ceza evine gönderilmesine karar verildi. Parayı ödeyemeyen avukat Muhammet Sarıhan, ceza evine gönderilmek üzere Trabzon Adliye'sinin çıkışına getirildi. Adliyede bulunan Trabzon Baro Başkanı Sibel Suiçmez, bir süre Sarıhan ile konuştuktan sonra adliyenin arka kapısından çıkarılarak Beşikdüzü T Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR