İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın serbest bırakılıp yeniden tutuklanmasıyla ilgili ilk kez konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın serbest bırakılıp yeniden tutuklanması ile ilgili, "Kadir Topbaş'ın yargı sürecinde hiçbir etkisi yok ve olan bu son olay da bunu gösteriyor; hiçbir sebeple etkisi yok, hiçbir şekilde gücü yok. İBB Başkanı olarak benim damadımın 21 gün gözaltına alınması, 8,5 ay tutuklu yargılanması, serbest bırakıldıktan sonra 45 gün sonra tekrar tutuklu halde yargılanmasının devam etmesi demek ki benim hiçbir dâhilim olmadığı apaçık ortaya çıktı, öyle bir gücümüz olmadığına görmüş olduğunuz" dedi.

ÖMER FARUK KAVURMACI SERBEST BIRAKILIP YENİDEN TUTUKLANMIŞTI

TUSKON'daki FETÖ soruşturması kapsamında Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın gözaltına alınmıştı.Ve gözaltı süresi sonunda iki isimde tutuklanarak ceza evine gönderilmişti.

TUSKON soruşturması kapsamında oluşturulan ve 84 şüphelisi olan iddianameyi onaylayan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti yargılamaya dair tensip tutanağı oluşturdu. Tutanakta, Kavurmacı'nın tutuklu yargılanmasına karar verildiği belirtildiği basın mensuplarına duyurulmuştu.