Adana’da yolda giden Gürcistan plakalı TIR’dan şüphelenen Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’ne ait ekipler aracı sağa çektirip arama başlattı. Arama sırasında TIR’ın dorsesinde çuvallarla saklanmış 50 bin adet kaçak sigara ele geçirildi. Araç sürücüsü gözaltına alındı ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAÇAK SİGARA TAŞIYAN ARAÇ GÜRCİSTAN PLAKALI

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda seyir halinde olan Gürcistan’a ait BC-60-BF plakalı bir TIR’ın tavırlarından şüphelenen Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’ne ait ekipler, bir süre kontrol ettikten sonra aracı, İncirlik Park Alanı’nda durdurdu.
Güvenli bir noktaya çekilen Gürcistan plakalı TIR’da kapsamlı arama tarama gerçekleştirildi.

50 BİN PAKET SİGARA ÇIKTI

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’ne ait ekipler ince şekilde arayıp taradıkları TIR’ın dorsesine konulan çuvallar arasına gizlenen ve birbirinden ünlü markalara ait olan 50 bin paket sigara ele geçirildi.olay sonrasında gözaltına alınan TIR şoförü polis otosuna bindirilerek ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.