THY’nin 35 Yolcusuz Uçağı İstanbul Havalimanı’na Ulaştı

Büyük taşınma kapsamında İstanbul Havalimanı’na yolcu uçaklarının boş olarak intikali sürerken, Atatürk Havalimanı’ndan kalkan yaklaşık 35 yolcusuz uçak, İstanbul Havalimanı'na ulaştı.

THY’nin 35 Yolcusuz Uçağı İstanbul Havalimanı’na Ulaştı

Taşınma sonrası İstanbul Havalimanı’ndan ilk sefer ise 6 Nisan saat 14.00’de Türk Hava Yolları'nın uçağıyla Ankara’ya gerçekleştirilecek.

İstanbul Havalimanı'na gece saatlerinde başlayan taşınma gün boyunca da devam etti. Büyük taşınma kapsamında İstanbul Havalimanı’na yolcu uçaklarının boş olarak intikali sürerken, Atatürk Havalimanı’ndan kalkan yaklaşık 35 yolcusuz uçak, İstanbul Havalimanı'na ulaştı.

35 UÇAK İNDİ

İstanbul Havalimanı’na gerçekleştirilen büyük taşınma kapsamında Atatürk Havalimanı’ndan yolcusuz olarak havalanan uçaklar yeni adreslerine gitmeye devam ediyor. Türk Hava Yolları'nun dev yolcu uçakları, belli aralıklarla boş olarak Atatürk Havalimanı’dan kalkarak İstanbul Havalimanı’na iniş gerçekleştiriyor. 45 saat sürecek taşınma süresince 150’nin üzerinde uçağın İstanbul Havalimanı’na yolcusuz olarak gelmesi planlanırken, taşınmanın ilk gününde akşam saatlerine kadar yaklaşık 35 uçak İstanbul Havalimanı’na indi.

UÇUŞLAR DURACAK

Karadan da operasyon sürerken taşınma kapsamında akşam trafiğinin yoğunluğunun azalmasıyla birlikte yüzlerce tır da yola çıkacak. Havalimanı taşınma işlemlerinin sorunsuz gerçekleştirilebilmesi için 6 Nisan 02.00 ile 14.00 saatleri arasında 12 saat süreyle Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’nda uçuşlar durdurulacak. Taşınma sonrası İstanbul Havalimanı’ndan ilk sefer ise 6 Nisan saat 14.00’de Türk Hava Yolları'nın uçağıyla Ankara’ya gerçekleştirilecek.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri