THY Duyurdu: 2 Saat Önce Gelin

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, vatandaşlara, "Yurt içi uçuşları için 2, yurt dışı uçuşları için ise 3 saat önce havalimanında olun" diye uyardı.

THY Duyurdu: 2 Saat Önce Gelin

THY Duyurdu: 2 Saat Önce Gelin

Katıldığı bir televizyon programında konuşan İlker Aycı, "Yurt içi uçuşları için 2, yurt dışı uçuşları için ise 3 saat önce havalimanında olun" diyerek vatandaşların uçuşlarını kaçırmamaları konusunda uyardı.

Aycı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Dünyada bu büyüklükte bir ana hat değişimi yok. Dünya sivil havacılığının en büyük göçünü yapmak üzere planlarımızı hazırladık. An itibariyle yüzde 96-97 mertebesinde taşınma oldu. Yüzde 3-4'lük kısmı da çok uzatmadan akşam 20.00'ye kadar bitirmiş olacağız. Havadan intikali tamamlamış olduk, karadan intikali de 20.00'ye kadar tamamlamış olacağız. 45 saatlik bir süre tanımlanmıştı. Biz bunu 13 saatlik rekor bir sürede yaptık."

"ERKEN GELİNMELİ" 

Aycı, bir takım uyarılarda bulunarak konuşmasına şöyle devam etti :

"İlk kez yolculuk yapacaklara tavsiyem buraya erken gelmelerini tavsiye ediyorum. Havalimanımızı tanısınlar. Ne olursa olsun, dünyanın en büyük havalimanı erken gelsinler, en az 3 saat evvel buraya gelsinler uluslararası uçuşlar için. İç hatlar için en az 2 saat önceden gelmelerini tavsiye ediyorum." 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri