Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

THY Coronavirüs Nedeniyle İtalya Uçuşlarını İptal Etti

İtalya'da coronavirüs vakalarının artması nedeniyle THY bazı İtalya uçuşlarında iptale gitti. THY tarafından yapılan yazılı açıklamada, 1 Mart tarihinde gerçekleştirilecek bazı seferlerin karşılıklı olarak iptal edildiği duyuruldu.

THY Coronavirüs Nedeniyle İtalya Uçuşlarını İptal Etti

THY Coronavirüs Nedeniyle İtalya Uçuşlarını İptal Etti

Çin'in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan coronavirüs salgını dünya üzerinde yayılmaya devam ediyor. Virüs Çin'den sonra en çok İran ve İtalya'da etkili olurken, Türkiye İran'a karşı alınacak tüm önlemlerini aldı. İran'a karşı alınan önlemlerin ardından vatandaşlar, İtalya için alınacak önlemleri de beklemeye başladı. 

Havaalanında termal kameralarla ve uçuş öncesi, sonrası birçok önlem alınırken, THY yaptığı açıklama ile 1 Mart tarihinde İtalya'ya gerçekleştirilecek bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, "Son dönemde, İtalya’da görülen yeni tip korona virüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle bu ülkeye düzenlediğimiz uçuşlarımızda bazı düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre, aşağıda uçuş numaraları belirtilen 1 Mart tarihli İtalya seferlerimiz iptal edilmiştir. Misafirlerinin seyahat güvenliğini daima ön planda tutan Türk Hava Yolları olarak süreci tüm uluslararası havacılık ve sağlık otoriteleri ile iş birliği içerisinde takip etmeye ve gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz. 1 Mart – 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında Türkiye çıkışlı, İtalya varışlı bileti olan misafirlerimiz için ücretsiz iade ve parkur/tarih değişiklik hakları tanınmıştır." ifadelerine yer verildi.

THY'nin iptal ettiği seferler şu şekilde:

 “TK1871 – TK1872 İstanbul (IST) – Venedik- İstanbul (IST), TK1869 – TK1870 İstanbul (IST)- Venedik- İstanbul (IST), TK1325 – TK1326 İstanbul (IST) -Bologna- İstanbul (IST), TK1895 – TK1896 İstanbul (IST) – Milano – İstanbul (IST), TK1865 – TK1866 İstanbul (IST) – Roma – İstanbul (IST), TK1901 – TK1902 İstanbul (SAW) – Milano – İstanbul (SAW), TK1877 İstanbul (IST) – Milano” olduğu belirtildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR