Avrupa’yı etkisi altına alan yoğun kar sebebiyle İstanbul'dan başta Londra, Münih, Amsterdam, olmak üzere birçok yere yapılması için hazırlanılan uçuşlar da gecikmeler meydana geliyor. Söz konusu durum hakkında Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde: "Avrupa'daki bazı havalimanlarında yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle operasyonlarda aksaklıklar yaşanmaktadır. Ayrıca Londra, Birmingham, Amsterdam Brüksel ve Nice meydanlarındaki olumsuz hava şartlarından dolayı aksamaların devam etmesi bekleniyor. Bugün Brüksel'e yapılması planlanan TK 1939-40 ve 1941-42 İstanbul- Brüksel İstanbul seferleri karşılıklı olarak iptal edildi".

Diğer yandan bugün Türk Hava Yollarının iki uçağı olumsuz hava koşullarından dolayı Düsseldorf Havalimanına iniş yapmak durumunda kaldı. Atlasglobal Havayollarının İstanbul-Amsterdam seferlerinde kar yağışı sebebiyle 5 saatlik bir gecikme yaşandı.

ARTIK UÇAKLARDA YASAK!

THY, Almanya hükümeti tarafından verilen karar kapsamında, uluslararası uçuş noktalarından Almanya'ya gidecek yolcuların kabinde veya kargo kısmında evcil hayvan taşımasını ikinci bir bildirime kadar yasak getirdi. Türk Hava Yolları söz konusu durum ile ilgili yolcularına web sitesinden yaptığı açıklamada "Almanya'ya seyahat edecek yolcuların herhangi mağduriyet yaşamamaları adına

konuya önem göstermelerini rica ederiz" ifadeleri kullanıldı.
Almanya'nın yasak getirmesinin sebebi ise son zamanlarda uçakla taşınacak evcil hayvanlara ait sağlık belgesi bilgilerinde eksiklik yaşanması. Havalimanlarında gerçekleştirilen kontrollerde sağlık formlarındaki eksik bilgiler bulununca Almanya, yasak kararı getirdi. Almanya'ya seyahat gerçekleştiren diğer havayolu şirketleri ise kendilerine şimdiye kadar böyle bir karar gelmediğini ifade etti.