Teslim Olan Teröristten Şok İtiraflar

PKK'dan kaçarak jandarmaya sığınan terörist, örgüt içindeki kirli işleri bir bir anlattı. Terörist, aşık olduğu HDP'li kıza karşı koyamadığı için dağ kadrosuna katıldığını ifade etti.

Teslim Olan Teröristten Şok İtiraflar

Güvenlik güçlerine sığınan K.G., terör örgütüne katılmasında kız arkadaşının kilit rol oynadığını dile getirdi. Kız arkadaşının HDP'ye üye olduğunu, orada çalıştığını bildiğini anlatan K.G., "Beni örgüte kazandırmak için sözde 'ben dağa çıkacağım, sen de gelir misin' dedi. Çıktım fakat o gelmedi" diye konuştu.

"KIZ ARKADAŞIM, 'DAĞA ÇIKACAĞIM SEN DE GEL' DEDİ; ÇIKTIM, GELMEDİ"

Aşık olduğu kızın HDP üyesi olduğunu ve dağa çıkmak konusunda kendisini kandırdığını belirten K.G., "Bu da HDP'nin gerçek yüzü, kızları kullanıp gençlere karşı kullandırıp, sözde kendilerine aşk ve sevgi üzerine kurup kırsala göndermek. Kız arkadaşım günü ve saati söyledi, dağa çıkacağını söyledi.

Bununla ilgili ben de tedirgin oldum, benim için örgüt boş zaten, terör hareketi olduğunu biliyordum. Gittiğim il ve ilçelerde HDP binası içerisine giriyordum. Sonra, çıkacağını söyledi, örgüte katılacağını söyledi, sen de gelir misin dedi, duygularımı düşüncelerimi bildiği için burada benim duygumu kullandı ve dedi ki, 'bugün bu saatte örgüte katılacağım, sen de gel araba bizi bekliyor gideceğiz' dedi.

Onu sevdiğim için örgüte katıldım, zorunlu bir isteğim oldu. Kızın beni sevdiğini ve ciddi olduğunu düşündüm ama sonra öğrendiğim kadarı ile kızın tek amacı, HDP'den her bir kitleden gençlere karşı, erkek olsun, kız olsun kızları, ya da erkekleri kullanıp kandırma amacı ile kendilerine aşık edip zorunlu bir duygusal yönle, dağa kırsala yönlendiriyorlar. Gittim ve örgüt içerisinde anladım kız arkadaşımın beni kandırdığını, katılacağım deyip de katılmadığını" ifadelerini kullandı.

CANLI BOMBA OLARAK KULLANMAK İSTEMİŞLER

Örgütten ayrılmak istediğini söyledikten sonra örgütün kendisinden vazgeçtiğini ve bu yüzden canlı bomba eyleminde kullanmak istediklerini kaydeden K.G., itiraflarını şu sözlerle sürdürdü:

"Örgütten çıkma isteğim olduğu için örgütle bir bağım olmadığı ve bunu örgüt bildiği için de bana işkence ettiler ve benden umutları kalmadı. Bunun için de beni bir canlı bomba içinde eylem düşündüler, fedai eylem. Bana böyle bir öneride bulundular, karakolun, devletin bir kamunun ya da güvenlik güçlerinin kaldığı bir toplulukta araç içerisinde 16 ton TNT bomba, C-4 ile seni götürüp orada fedai eylem yapacaksın ve örgütün en değerli şehidi olacaksın dedi. Hem benden umutları yoktu, umutları olmadığı halde bile beni bir maşa olarak kullanıp, paramparça etme ile bunu hem örgütü yüceltmeye hem de beni sözde bir şehit gibi fedai gibi kahraman gibi göstermelerine şahit oldum" 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR