Eli kanlı terör örgütü PKK mensuplarından tamamen temizlenen Şırnak'ın Cizre ilçesinin ihya çalışmaları devam ediyor.

İsmi senelerce terör olaylarıyla gündeme gelen, 2 sene önce gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla çukur kazıp, barikat kuran hain terör örgütü PKK’nın teröristlerinden arınan Şırnak'ın Cizre ilçesi tekrar inşa ediliyor.

CİZRE TANITIM FİLMİ HAZIRLANDI

Devletin desteği ile gerçekleştirilmeye başlanılan faaliyetler hız kesmeden devam ettirilirken, ciddi oranda dönüşüm yaşayan ilçedeki tarihi ve kültürel hava, sanat ve sosyal yaşamdaki canlanmanın yansıtılması için film çekimleri dahi yapıldı.

TSK’DAN TERÖRİSTLERE İZİN YOK

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Şırnak ve Ağrı illerinin kırsal bölgelerine gerçekleştirilen hava harekatları sonucunda, üs bölgelerine saldırı için hazırlık yaptıkları anlaşılan eli kanlı terör örgütü PKK’nın 7 teröristi etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından internet sitesinde yapılan açıklamalara göre, Şırnak'ın Silopi ve Ağrı'nın Diyadin ilçesinin kırsal yerlerinde, üs bölgelerine saldırı düzenlemek üzere olan hain teröristler tespit edildi.

Hareket eden PKK mensuplarına ilişkin başlatılan hava harekatı sonucunda savaş uçakları, Silopi'de 2, Diyadin'de 5 olmak üzere silahlı 7 teröristi öldürdü.